Ford Capri77 Premium Extended Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Kilometertal | 5.833 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 598 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 140 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Topudstyret næsten ny Ford Capri
4 års garanti fra ny
AGR ergo sæder foran m. eljustering og massage
21" org. alufælge
Førerassistance pakke
360 graders kamera
Parkeringsassistent - slip rattet og lad bilen gøre arbejdet
Matrix LED forlygter som styrer lyset for dig
Svingbart anhængertræk
Varmepumpe
+ en masse lækkert udstyr
App integration, Aut. lysstyring, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk fjernlys, Automatisk op-/nedblænding, Automatisk parkeringssystem, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, Digital instrumentering, El indst. forsæder, El indst. førersæde m. memory, El komfortsæder, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, El-indst. af lændestøtte v. førersæde, Elruder for/bag, El-spejle med varme, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Fod betjent bagklap, Head-up display, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Klimaanlæg, Kørecomputer, Massage i forsæder, Multifunktions-læderrat , Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkerings assistent, Parkeringssensor for/bag, Ratvarme, Regnsensor, Semi-automatisk parkering, Sportssæder, Sædevarme for, Trækkrogs kamera, Trådløs Apple CarPlay, Trådløs Apple CarPlay/Android auto, USB-C tilslutning, Udvendig temperaturmåler, Varmepumpe, 21" Alufælge, Adaptive forlygter, Alufælge, Anhængertræk, Anhængertræk aftageligt, Anhængertræk svingbart (elek.), Anhængertræk svingbart (man.), Fuld led, Fuld LED forlygter, Kurvelys, Kurvelys aktivt, LED baglygter, LED kørelys, Matrix LED forlygter, Metallak, Mørktonede ruder bag, Områdebelysning, AGR førersæde, Ambiente belysning, B&O Anlæg, Digitalt cockpit, Multifunktionsrat, Multijusterbart rat, Nøglefri betjening, 6 Airbags, Antispin, ESP, Lyssensor, Skiltegenkendelse, 360° kamera, B&O Soundsystem, El bagklap, Massagesæder for
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 572 liter |
| Vægt | 2.098 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 587 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fod betjent bagklap |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Kurvelys |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Massage i førersæde |
| App integration | Massage i forsæder |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Områdebelysning |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |