Fiat Punto0,9 TwinAir 100 Lounge 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 53.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/145 nm |
| Acceleration | 12,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, KUN SALG TIL CVR. NR, UDEN GARANTI, 16" alufælge vinter, 2 zone klima, usb-a tilslutning, aux tilslutning, multifunktions-læderrat, stofindtræk, el-sidespejle, fjernb. centrallås, el-ruder, Service ok - seneste d. 4/6-25 v. 49.680 km, Synet sidst d. 4/6-25
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 172.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 2 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderrat |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Stofindtræk |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
|---|---|
| Fjernb. centrallås |