Fiat Punto Evo1,3 MJT 85 Dynamic 5d
Kontantpris
39.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2011 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 96 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 85 hk/200 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Super fin og velholdt 1 ejers Fiat Punto Evo
Bilen køre super godt og er vedligeholdt
kørecomputer , bagagerumsdækken, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, aftageligt træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, cd, alarm, dæktryksmåler, isofix, airbag, esp, city steering
- Vi tager naturligvis din gamle bil i bytte
- Denne bil kan finansieres med 0 kr i udbetaling
- Bilen bliver leveret nysynet ny serviceret samt med nye nummerplader
- Åbningstider Mandag - Fredag 10 - 17 Lørdag og Søndag efter aftale
- Vi er medlem af Autobranchen Danmark -
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 165.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.145 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | City steering |
|---|---|
| Aftageligt træk | Dæktryksmåler |
| Airbags | ESP / ESC |
| Aircondition | Fartpilot |
| Alarm | Fjernb. centrallås |
| Anhængertræk, aftagl. | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Isofix |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Kørecomputer |
| CD | Multifunktionsrat |
| CD afspiller | Udv. temp. måler |