Fiat Panda1,2 Dynamic 5d
Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2004 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/102 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Splitbagsæde, læderrat, helårshjul, glastag, centrallås, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, sd kortlæser, 6 airbags, automatisk lys, db. airbags, esp, antispin, city servo, ikke ryger, service ok, tidligere undervognsbehandlet. Nysynet: 04.04.2026
69 HK 26,3 km/l 460 kr./halvårlig
Kan finansieres MED eller UDEN udbetaling!
Super lækker velkørende bil, meget velholdt Kører perfekt.
Bilen bliver Nysynet og serviceret ved salg. OBS! Der tages forbehold for tastefejl.
Vi tager gerne Deres brugte bil i bytte vi giver markedets bedste pris for brugt gammel bil. Husk Ved køb af bil er der 1 gratis olie service og 30% rabat på næste syn omkonstning. Vi har åbent Mandag til fredag; 09.00 - 18.00. Lørdag 09:00 - 15:00. Søndag Lukker.
Nummerplader haves og sælges inden for åbningstiden. Vi besvarer altid SMS og opkald via tlf 53649650
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 119.926 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 835 kg |
| Bredde | 158 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Helårshjul |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Automatisk lys | Læderrat |
| CD/radio | Panoramatag |
| Centrallås | SD kortlæser |
| El-ruder | Splitbagsæde |
|---|---|
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |