Fiat Panda1,2 Ciao 5d
Kontantpris
16.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2006 |
| Kilometertal | 215.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/102 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
træk, alufælge, tagræling, cd/radio, city steering, el-ruder, nysynet 01-04-2026, velholdt bil, kører godt
Flere brugte Fiat Panda på lager.
Økonomibiler: Stort udvalg i Chevrolet Spark og Aveo, Citroen C1, Aygo, Peugeot 107, Lupo, Audi A2, Hyundai i10, Kia Picanto, Skoda Fabia mfl. Biler, der er billige i vægtafgift og kører langt på literen. Vi har eget værksted og kan også hjælpe med service og reparationer.
Vi har mange nysynede biler fra 15 til 40.000kr - se eventuelt vores andre annoncer
Åbningstider (ring inden du kommer, vi er nogle gange på værkstedet):
Hverdage 12-18
Lørdag lukket
Søndag 12-15
Andre tider efter forudgående aftale
Tlf 44910999
Vi er pladeoperatør, nummerplader koster 1.380.-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 104.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 835 kg |
| Bredde | 158 cm |
| Længde | 354 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Tagræling |
| CD/radio | Træk |
| City steering |