Fiat Panda0,9 TwinAir 65 Easy 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2013 |
| Kilometertal | 194.600 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 65 hk/89 nm |
| Acceleration | 15,0 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Fiat Panda 0,9 TwinAir 65 Easy 5d – 2013 – økonomisk og velholdt bybil
Her tilbydes en rigtig fin og velkørende Fiat Panda 0,9 TwinAir 65 Easy fra 2013. En praktisk og økonomisk bil med god indstigningshøjde, lav ejerafgift og billig drift – oplagt som pendlerbil, førstegangsbil eller bybil.
Bilen har kørt 196.xxx km og fremstår pæn og regulær efter alder og kilometer.
Derudover er kæden udskiftet, hvilket kan dokumenteres i servicebogen.
Udstyr bl.a.:
✅ Aircondition
✅ Sædevarme
✅ ISOFIX
✅ Højdejusterbare forsæder
✅ CD/radio
✅ DAB+ radio
✅ Airbags
✅ Stofindtræk
Fiat Panda er kendt for sin lave driftsøkonomi, enkle konstruktion og gode pladsudnyttelse i forhold til størrelsen.
Bemærk:
Kæde skiftet
Servicebog medfølger
Fin og økonomisk bil
Klar til levering hos Kvalibiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 109.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 975 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 365 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 2 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4 zone klima | CD/radio |
|---|---|
| ABS-bremser | DAB+ Radio |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Klimaanlæg, 4-zonet |
| CD | Sædebetræk, stof |
| CD afspiller | Stofindtræk |