Fiat 600e54 (RED) 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 4.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 51,0 kWh |
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
✅ Fræk og rummelig Fiat 600e
✅ Rækkevidde op til 409km
✅ 156 HK og 51kWh batteri & DC hurtigladning og 3 facet AC 11kW
✅ Varmepumpe
✅ Højdejusterbare førersæde
✅ Røde detaljer ude og inde
✅ LED kørelys
✅ Fartpilot
✅ Sædevarme
✅ Nøglefri tænding
✅ Digitalt cockpit
✅ Apple Carplay & Android Auto
✅ Trådløs opladning
✅ Parkeringssensor bag
✅ Skiltegenkendelse
✅ Vognbaneassistent
Bemærk: Model og udstyr kan variere ifht. dansk modelprogram.
Mulige tilvalg :
➕ 16" vinterhjul 11.195, -
➕ 4 års Dinitrol 5.950,-
Vi tilbyder altid skarp finansiering gennem Jyske Finans & Santander - både med og uden udbetaling.
Få ekstra tryghed med i handlen – mulighed for tilkøb udvidet garanti på alle vores biler – hør nærmere
Vi samarbejder omkring ladeløsninger med OK, NRGi, LOOAD, Clever m.fl
Vi tager naturligvis Jeres nuværende bil i bytte.
Åbningstider i salgsafdeling
Alle hverdage fra kl. 9.00 – 17.30
Lørdag og søndag fra kl. 11.00 – 16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 1.495 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk lys | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk parkeringsbremse | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Førerovervågning med advarsel |