Fiat 600e54 la Prima 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2024 |
| Kilometertal | 32.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 406 km |
| Batterikapacitet | 51,0 kWh |
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Orangemetal |
Beskrivelse
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderindtræk, bagagerumsdækken, læderrat, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, varmepumpe, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, trådløs mobilopladning, el betjent bagklap, type-2 ladekabel, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 6 airbags, træthedsregistrering, auto hold, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 1.495 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 360° kamera | Helårshjul |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |