Fiat 500L Wagon0,9 TwinAir 105 Family 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/145 nm |
| Acceleration | 12,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Pæn og velholdt 7 personers 500L. Bilen er med den prisvindende 0.9 twinair benzinmotor, som kører helt op til 20,8 km/l, og kun koster 800kr. i halvårlig vægtafgift.
AFTAGELIGT ANHÆNGERTRÆK - 7 PERSONERS - LEVERES NYSYNET & NYSERVICERET
Interiør:
- Kørecomputer
- Digital cockpit
- Bagagerumsdækken
- Multifunktionsrat
- Læderrat
- Stofindtræk
- Højdejusterbart førersæde
- Splitbagsæde
- 7 personers
Eksteriør:
- El-sidespejle
- LED kørelys
- Aftageligt anhængertræk
Komfort:
- Aircondition
- Fjernbetjent centrallås
- Fartpilot
- Udvendig temperatur måler
- El-ruder
- Automatisk start/stop
Multimedie:
- Cd/radio
- Håndfrit til mobil
- Musikstreaming via bluetooth
- Usb-a tilslutning
- Aux tilslutning
Assistance & Sikkerhed:
- Parkeringssensor (bag)
- Dæktryksmåler
- Isofix til børnesæder
- Airbag
- Antispin
- ESP
- City steering
Hos Bischoff biler tager vi din bil i bytte uanset km, stand, alder, så lad os finde en god byttepris!
Vi hjælper gerne med fordelagtig finansiering med og uden udbetaling.
Vidste du at hos Bischoff biler, bruger vi i gennemsnit 6.000 kr. på skjulte fejl/mangler efter slutsedlen er underskrevet? Det vigtigste for os, er at du bliver godt kørende!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 183.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 560 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 700 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 2 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 7 personers | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Automatisk start/stop | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| City steering | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |