Fiat 500e42 (RED) 3d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 14.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 331 km |
| Batterikapacitet | 37,3 kWh |
| Energiforbrug | 136 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 118 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, stofindtræk, el-sidespejle m/varme, led kørelys, automatgear, fuldaut. klima, varmepumpe, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), 6 airbags, edr-boks, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 240.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 336 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Kørecomputer |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| Dobbelt bagagerumsbund | Trådløs mobilopladning |
| EDR-boks | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås |