Fiat 500e42 Icon Pack Cabrio 2d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 301 km |
| Batterikapacitet | 42,0 kWh |
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 85 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 118 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Fiat 500e Icon Cabrio er en stilren og charmerende elbil med elektrisk kaleche, moderne teknologi og masser af komfort – perfekt til byen og de små ture, hvor design og køreglæde går hånd i hånd.
Se vores åbningstider i påsken på billede 2 👉
RENTEKAMPAGNE - Vi kan tilbyde billån med fast rente til kun 2,99%.
🔋 Batteriet er testet
Vi har naturligvis testet bilens batteri for at sikre ydeevne og sundhed. Du kan se resultatet i billedserien.
Highlights af udstyr
- Mineral Grey
- Fartpilot
- Nøglefri adgang & start (Keyless Go)
- Automatisk klimaanlæg
- Apple CarPlay & Android Auto
- Trådløs opladning af smartphone
- Baksensor
- Regnsensor
- Mørktonede ruder bag
- 85 kW DC hurtigladning
- Trafikskilteinformation
- Træthedsregistrering
- 17" Diamond Cut alufælge og meget mere...
Fiat 500e Icon Cabrio (42 kWh) har en rækkevidde ved blandet kørsel på op til ca. 320 km (WLTP) og kan hurtiglades fra 10–80 % på ca. 29 minutter.
🌟🌟🌟🌟🌟 4,9 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
✔ SPECIALISTER I ELBILER
✔ MÆRKENEUTRAL VEJLEDNING
✔ INDBYTNING AF ALLE TYPER BILER
✔ LADELØSNINGER TIL ALLE
✔ BESPARELSESRÅDGIVNING OG GRØNNE BILLÅN MED LAV RENTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 275.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 296 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |