Fiat 500e24 Icon 3d
Kontantpris
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 190 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
| Energiforbrug | 130 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
multifunktionsrat, fuldaut. klima, navigation, splitbagsæde, el-sidespejle, apple carplay, el-ruder, fartpilot, helårshjul, alufælge, automatgear, fjernb. centrallås
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 340 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Helårshjul |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Navigation |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Fartpilot |
|---|