Fiat 500e24 Action 3d
Kontantpris
94.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 31.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 190 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
| Energiforbrug | 130 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Highlights:
✅ Sædevarme
✅ Nøglefri start
✅ Aircondition
✅ Elektrisk parkeringsbremse
✅ Fartbegrænser (limed )
✅ Digital cockpit
✅ el-ruder
✅ el-spejle
✅ Bluetooth
✅ LED kørelys
✅ Vejbaneassistent (Lane Assist)
✅ Skiltegenkendelse
, kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, stofindtræk, led kørelys, led baglygter, el-sidespejle, automatgear, aircondition, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, elektrisk parkeringsbremse, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, airbag, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 340 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | LED baglygter |
|---|---|
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
|---|---|
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Kørecomputer |