Fiat 500C1,2 Lounge MTA 2d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/102 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Under klargøring, ring i forvejen.
🔧 Udstyrshighlights
• El-soltag
• Android auto/Apple carplay
• Aftageligt træk (Med bremser: 800 kg)
• Fartpilot
• Isofix
• Navigation via Android auto/Apple carplay
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, mørk loftbeklædning, el-soltag, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), isofix, airbag, antispin, esp, aftageligt træk.
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: simon@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 160.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 975 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 357 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 330 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
| El-sidespejle | Parkeringssensor (bag) |
| El-soltag | Sædebetræk, stof |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |