DS DS 52,0 BlueHDi 180 Design EAT6 5d
Kontantpris
85.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 193.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 180 hk/400 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Flot og veludstyret bil, som kører rigtig godt. Passet med service, står på 19” originale DS sommerhjul. Tidligere reg nr BB75000, nye plader kan tilkøbes til kr 1400,- på stedet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 525.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.725 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 453 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|