Dodge RAM 15005,7 V8 Sport aut. 4x4 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,9 km/l |
| CO2 udledning | 209 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.820 kr. / år |
| Ydelse | 401 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
KANON FLOT DODGE RAM 1500 REBEL !!
¤ BILLIG VÆGTAFGIFT
¤ TRÆK TIL 3500KG
¤ LUFTUNDERVOGN
¤ FULD LED FORLYGTER
¤ 20'' ALUFÆLGE
¤ REBEL KABINE
¤ BAKKAMERA
¤ NAVITGATION
¤ NØGLEFRI ADGANG/BETJENING
¤ PARKERINGSSENSOR FOR OG BAG
¤ BLINDVINKELASSIST
¤ RADIO BLUETOOTH
¤ HÅNDFRI TELEFON
¤ BAKKAMERA
¤ SÆDEVARME
¤ 2-ZONET KLIMAANLÆG
¤ OG MEGET MERE!
VI TILBYDER BÅDE PRIVAT/ERHVERV OPERATIONEL/FINANSIEL-LEASING.
12, 24, 36 MÅNEDER. SPØRG EN SÆLGER OM MULIGHEDEN FOR EN SKRÆDDERSYET AFTALE!
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, mørk loftbeklædning, 20" alufælge, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el-ruder, adaptiv undervogn, luftundervogn, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold
SE ALLE VORS BILER PÅ RÆVHEDE.DK SAMTIDIG KAN DU FØLGE MED PÅ FACEBOOK OG INSTAGRAM FOR NYHEDER.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.504 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 996 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv undervogn | Luftundervogn |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Dynamisk blinklys | Sædebetræk, dellæder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i bagsæde |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.680 kr.
- Førstegangsydelse66.000 kr.
- Totalpris i løbetiden134.160 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 264.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet
+ 5000 eks. moms i dokumentgebyr.