Dacia Sandero Stepway1,0 TCe 90 Comfort CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 139 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/142 nm |
| Acceleration | 14,2 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Orangemetal |
Beskrivelse
UTROLIG FLOT OG VELHOLDT EN EJERS DACIA SANDERO STEPWAY. GOD INDSTIGNINGSHØJDE.
CVT AUTOMAT GEAR, FLOT SERVICE HISTORIK, BILEN HAR FÅET EN PROFFESSIONEL KERAMISK COATING, OG STÅR SUPER SKARP.
FLOT KM. TAL OG RIGTIG GODT UDSTYRET MED FX.
- APPLE CARPLAY (NAVIGATION)
- BAK KAMERA.
- P SENSOR BÅDE FOR & BAG
- BLINDVINKEL ASSISTENT
- TRÆK
- BREMSEASSISTENT.
- kørecomputer, stofindtræk, læderrat, multifunktionsrat,
- højdejust. førersæde, 16" alufælge, helårshjul, tågelygter,
- el-sidespejle m/varme, led forlygter, automatgear,
- aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme,
- udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop,
- navigation via apple carplay, apple carplay,
- usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth,
- regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for),
- parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix,
- airbag, esp, blindvinkelsassistent
Prisen er ex. nummerplader
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 190.809 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 328 liter |
| Vægt | 1.088 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 410 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 497 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 32 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Helårshjul |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter |