Dacia Sandero Stepway0,9 TCe 90 Prestige 5d
Kontantpris
92.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 54.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/140 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.090 kg |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
***OBS skrotningspræmie kr. 10000 for din gl. bil i forbindelsen med finansiering ved Mehlsen Auto***
(din gl. bil skal dog kunne køre hertil og have plader på)
velholdt Stepway alle service passet Dacia fra ny, vi lavere bilen med frisk serviceeftersyn inden lev.
god stabil bil med god ud/indstigningshøjde.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 144.454 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 320 liter |
| Vægt | 1.115 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.090 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | ESP / ESC |
|---|---|
| Airbags | Fartpilot |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | Tågelygter |
| DAB radio |
|---|