Dacia Logan1,5 dCi 90 Laureate MCV 5d
Kontantpris
39.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2014 |
| Kilometertal | 277.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nysynet 26-03-2026
1 Ejers bil
Billigt vægt afgift kun 930 kr Halv årligt
Træk 1150 kg med bremser
Partikelfilter
Tandrem skiftet ved 266000 km i 2025
stofindtræk, alufælge, træk, tagræling, aircondition, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, fartpilot, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, navigation, airbag, isofix
Denne bil kan vi tilbyde finansering ved postitiv kredit godkendelse igennem Resurs Bank med 0 kr i udbetaling
Vi har nummerplader på lager så bilen kan komme med hjem samme dag
For mere information eller fremvisning giv et kald på 60576920
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 141.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Airbags | Navigation |
| Aircondition | Sædebetræk, stof |
| Alufælge | Stofindtræk |
| AUX tilslutning | Tagræling |
| Fartpilot | Træk |
|---|---|
| Fjernb. centrallås |