Dacia Lodgy1,5 dCi 90 Ambiance 5d
Kontantpris
54.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2014 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/200 nm |
| Acceleration | 12,4 sek. |
| Tophastighed | 169 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
❗Leveres nysynet ❗
🚗 Highlights: 🚗
🔹 7 Sæder
🔹 3 X ISO-FIX
🔹 Aircondition
🔹 Sædevarme for
🔹 El installer bar sidespejle
🔹 CD/Radio/AUX
🔹 El-betjente ruder i fordøre
🔹 Tågelygter
🚗 Bilen står for service
💲lavpristilbud, se sidste billede for betingelser. 💲
📞 undgå forgæves kørsel, ring for at booke en fremvisning.
kørecomputer, 6 personers, 7 personers, splitbagsæde, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, parkeringssensor (bag), airbag, stofindtræk, el-sidespejle, tågelygter, træk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 155.986 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 690 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 personers | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 7 personers | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Parkeringssensor (bag) |
| Airbags | Sædebetræk, stof |
| Aircondition | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
|---|---|
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |