Dacia Duster1,5 dCi 110 Prestige EDC 5d
Kontantpris
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 185.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, tagræling, træk, automatgear, aircondition, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 243.491 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 478 liter |
| Vægt | 1.379 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Navigation |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
|---|---|
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix |