Cupra Leon1,4 eHybrid Sportstourer DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 69.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 38,7 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 67 km |
| Batterikapacitet | 8,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 119 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Yderst velholdt Cupra Leon Sportstourer eHybrid DSG
🔋 Rækkevidde: 67 (WLTP) 8 kWh
🏎️ Auto-House Køge🏎️
📞 56 63 32 44📞
⭐Highlights⭐
✓ Soltag
✓ Træk 1.500 kg
✓ El-føresæde inkl. memory
✓ El-bagklap
✓ Bakkamera & Parkeringssensorer
✓ Adaptiv Fartpilot
✓ Blindvinkelassistent
✓ Apple Carplay & Android Auto
✓ Full LED Forlygter
kørecomputer, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, digitalt cockpit, læderrat, stofindtræk, el-justerbar lændestøtte, el-soltag, kurvelys, helårshjul, tågelygter, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, 3 zone klima, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, ratgearskifte, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, automatisk nødbremsesystem, automatisk lys, parkeringssensor (bag), regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 338.409 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 1.717 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 373 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Helårshjul |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |