Cupra Born77 Pasión 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 10.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 543 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
✅ Bemærk Facelift model- Panoramaglastag & Head-Up Augmented
✅ Cupra Garanti frem til 28/4-2030 eller til 150.000km
✅ Rækkevidde op til 543 km
✅ 231 HK / 77 kW
✅ Stort batteri med lang rækkevidde
✅ 5 personers model
✅ Panorama glastag
✅ Varmepumpe
✅ 20" Aluhjul med sommerdæk
✅ Headup Display Augmented
✅ Adaptiv forudseende fartpilot
✅ 360° kamera
✅ Parkeringssensor for/bag
✅ Digital Cockpit
✅ LED lys med aut. fjernlysassistent
✅ Navigation
✅ Apple Carplay
✅ Android AUTO
✅ Sportssæder
✅ Sædevarme
✅ Læder multifunktionsrat med varme
✅ Dansk bil fra ny
Mulige tilvalg :
➕ 18" Vinterhjul fra 11.995, -
➕ 4 års Dinitrol 5.900 -
Vi tilbyder altid skarp finansiering gennem Jyske Finans & Santander - både med og uden udbetaling.
Få ekstra tryghed med i handlen – mulighed for tilkøb af CarGarantie på alle vores biler – hør nærmere
Vi samarbejder omkring ladeløsninger med OK, LOOAD, Clever m.fl
Vi tager naturligvis Jeres nuværende bil i bytte.
Åbningstider i salgsafdeling
Alle hverdage fra kl. 9.00 – 17.30
Lørdag og søndag fra kl. 11.00 – 16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.946 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 354 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Isofix |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| 6 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørk loftbeklædning |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Ambiente belysning | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk kabinevarmer | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Førerovervågning med advarsel | Varme i forrude |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Head-up display | Varmepumpe |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |