Cupra Born77 e-Boost 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Produceret | 12/2024 |
| Kilometertal | 14.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 540 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
⭐️ Attraktiv finansiering fra kun 2,99 % i rente ved 20 % udbetaling ⭐️
✅ 24 måneders reklamationsret jf. købeloven, som ved almindeligt forbrugerkøb.
📞 Kontakt os gerne, hvis du har spørgsmål.
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Markedets mest attraktive finansieringsmuligheder, via Santander, AL-finans og Accept auto - med og uden udbetaling.
📆 Hurtig sagsbehandling, få bilen med hjem samme dag.
✅ Autoriseret Mobyle Forhandler – Køretøjsgaranti med dækning i hele Europa.
✅ Mobyle garanti sælges til vores biler, og koster til denne bil blot fra 4.995, -
✅ Den angivne pris er ekskl. Mobyle garanti.
✅ På denne bil er der mulighed for at tilkøbe 4 års Mobyle garanti.
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ 360° kamera
✔️ Fuld automatisk parkering (RPA)
✔️ Varmepumpe
✔️ Premium udstyrs pakke
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Front assist med automatisk nød bremsning
✔️ Nøglefri adgang & kørsel
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Blindvinkelsassistent
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ Navigation
✔️ Sædevarme i forsæder
✔️ 20" Originale Cupra alufælge
✔️ Cupra connect plus
✔️ Tech L pakke
✔️ Apple Carplay & Android auto
✔️ Udvidet sikkerhedssystem
✔️ E-boost rat m. varme
✔️ LED forlygter m. fjernlysassitent
✔️ Led baglygter
**OBS UDENLANDSKE UDSTYRSVARIANTER KAN VARIERE FRA DANSKE**
✔️ Vi tager gerne din bil i bytte, send os info på din bil, og vi giver et bud på den.
✔️ Vi yder landsdækkende levering, og tager gerne din brugte bil med retur.
✔️ Alle vores biler er på lager, klar til prøvekørsel samt levering, ved mindre andet er angivet.
ÅBNINGSTIDER: MAN - FRE 09-17:30 SØN 10-16. TLF: 41 130 100
**Der tages forbehold for indtastnings- og beregningsfejl**
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.850 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4 airbags | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fjernlysassistent |
| 7 airbags | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Intelligent hastighedsassistent |
| Android auto | Internet |
| Antispin | Isofix |
| App integration | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Manuel forvarmning af batteri |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Områdebelysning |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| EDR-boks | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |