Cupra Born77 e-Boost 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2023 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 544 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Denne Cupra Born leverer en skarp kombination af stil og køreglæde i et rent elektrisk setup. Den føles let, kvik og præcis på vejen, samtidig med at designet skiller sig ud med en rå og moderne attitude. Kabinen er enkel og førerorienteret, så fokus bliver på oplevelsen bag rattet. Et oplagt valg, hvis du vil køre elektrisk uden at gå på kompromis med karakter.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde jf. WLTP: 544 km
AC ladning: 3 fase op til 11 kw
DC ladning: JA
Batteristørrelse: 77 kW
Særligt nævneværdigt udstyr:
- Adaptiv fartpilot
- 19" Alufælge
- Multifunktions læderrat m. varme
- Bakkamera
- Parkeringssensor For/Bag
- Fuld LED forlygter m. Aut. fjernlysassistent
- Touchskærm med integreret navigation
- 2 zoner klimaanlæg
- Apple CarPlay & Android Auto
- Digital instrumentering
- Nøglefri døre/start/stop
- Ambiente lys
- Vognbaneassistent
- Skiltegenkendelse
-Yderligere udstyr:
- DAB radio
- Justerbar ratstamme
- El-foldbare sidespejle med varme
- Bluetooth for telefoni og musikstreaming
- Regnsensor
- Kørecomputer
- Splitbagsæde
- Armlæn for
- ISOFIX
- og meget mere ...
Bilen er importeret og kan derfor variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg!
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.711 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.946 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 354 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stemmebetjening |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |