Cupra Born58 High 5d
Kontantpris
149.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 415 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Adaptiv fartpilot
Fuld led forlygter med fjernlysassistent
Bakkamera, nøglefri adgang m/keyless go, 19" alufælge, læderrat med varme, højdejust. førersæde, navigation, android auto, apple carplay, trådløs mobilopladning, dab radio, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, vognbaneassistent, 2 zone klima, aut. nedbl. bakspejl, ambiente belysning, el-klapbare sidespejle m/varme, dobbelt bagagerumsbund, mørktonede ruder i bag
Opgivet rækkevidde km 415
Få op til 48 mdr. Fragus go safe garanti.
Få en ladestander opsat fra kr. 1.- igennem Kildebiler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Navigation |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Tonede ruder |
| DAB radio | Trådløs mobilopladning |
| Dobbelt bagagerumsbund | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |