Cupra Born58 High 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Produceret | 11/2021 |
| Kilometertal | 77.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
19" alufælge, digitalt cockpit, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, træthedsregistrering, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent, skiltegenkendelse, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, regnsensor, blindvinkelsassistent, auto hold, ambiente belysning, apple carplay, håndfrit til mobil, android auto, navigation, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, dab+ radio, sædevarme, 4x el-ruder, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, trådløs mobilopladning, elektrisk parkeringsbremse, el-klapbare sidespejle m/varme, fjernlysassistent, fuld led forlygter, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varmepumpe
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 285.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Ambiente belysning | Navigation |
|---|---|
| Android auto | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Stemmebetjening |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |