Cupra Born58 High 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 62,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
HIGHLIGTS:
* Adaptiv fartpilot (ACC) m. follow‑to‑stop
* BEATS Audio m. subwoofer
* Head‑Up Display
* Bakkamera + Intelligent Park Assist
* LED‑forlygter & LED‑baglygter
* Varmepumpe
* Varme i rat & forsæder
* Tonede ruder bag
* Climatronic
* Front Assist
* Træthedsregistrering
* Navigationssystem
* Fjernlysassistent
* Vognbaneassistent & Undvigeassistent
* 19” Typhoon alufælge
Klimaanlæg 2-zoner, Opvarmet rat, Parkeringssensor for, Parkeringssensor bag, Sædevarme for, Head-up display, Android Auto, App integration, Apple CarPlay, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Digital instrumentering, El-foldbare spejle, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Håndfri telefon, Infocenter, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri start, Servo, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Varmepumpe, 19" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, Mørktonede ruder bag, Armlæn, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Dæktrykssensor, ESP, Selealarm, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent, Startspærre, Skiltegenkendelse, Mulighed for attraktiv finansering!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 285.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Head-up display |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |