Cupra Born58 e-Boost 5d
Kontantpris
189.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 416 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/310 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
HOS NORDENS BILER TILBYDER VI:
☑️ Op til 36 mdr. Landsdækkende Fragus GO SAFE GARANTI - Ring for pris.
☑️ Konkurrencedygtige ladeløsninger via Clever og OK
☑️ Finansiering med 0, - i udbetaling
☑️ Fleksible åbningstider – du kan altid ringe og bestille en prøvekørsel uden for åbningstid
☑️ Vi tager din brugte bil i bytte
HIGHLIGHTS
✔ ADAPTIV FARTPILOT
✔ APPLE CARPLAY/ANDROID AUTO
✔ BAKKAMERA
✔ VARME I RAT
✔ LANE ASSIST
✔ NAVIGATIONSSYSTEM
✔ NØGLEFRI BETJENING
✔ PARKERINGSSENSOR FOR/BAG
✔ 2 ZONE KLIMAANLÆG
✔ LED FORLYGTER
BILEN STÅR FYSISK I VORES SHOWROOM, KLAR TIL OMGÅENDE LEVERING
Se flere biler på www.nordensbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 335.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.824 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 436 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Type-2 ladekabel |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |