Cupra Born58 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 32.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 124 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 31 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Attraktiv finansieringsmuligheder på denne bil! 💰
* Variabel rente fra 2,99 % - fast rente fra 3, 49 %
* Finansiering fra 0% i udbetaling!
- Kontakt os for yderlig information 📞
- Adaptiv fartpilot
- Panorama glastag
- Digital cockpit
- Læderrat m. varme
- 2 zone klimaanlæg
- Keyless start/access
- Bakkamera
- Parkeringssensor for & bag
- LED forlygter
- Sportssæder
- Parkeringsassistent
- Vognbaneassistent
- Fjernlysassistent
- Nødassistent m. undvigning/dreje funktion
- Frontassist
- Skiltegenkendelse
- Regnsensor
- Træthedsregistrering
- Multifunktionsrat
- El- klapbare sidespejle m. varme
- Navigation
- 4x el-ruder
- Mørk himmel
- Elektrisk parkeringsbremse
- Ambiente belysning m. flere farver
- Automatisk lys
- Isofix
- 18" Alufælge
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, mørk loftbeklædning, udv. temp. måler, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, aut. nedbl. bakspejl, apple carplay, dab radio, android auto, usb-c tilslutning, automatisk lys, antispin, esp
Fremvisning kun efter aftale❗️
- For at sikre, at du ikke kører forgæves, anbefaler vi at du altid kontakter os for fremvisning, da vi kan være ude af huset.
importmodel - udstyr kan variere fra dansk model
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
|---|---|
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |