Cupra Born58 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2024 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
FABRIKSGARANTI TIL 5/2027 / 90.000 KM
varmepumpe, apple carplay, android auto, vognbaneassistent, sædevarme, nøglefri tænding, fuld led forlygter, 2 zone klima, navigation, parkeringssensor (bag), automatisk lys, isofix, 8 airbags, esp, træthedsregistrering, kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, splitbagsæde, 18" alufælge, led baglygter, led kørelys, aircondition, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, dab+ radio, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, regnsensor, parkeringssensor (for), el-sidespejle m/varme, mørk loftbeklædning, stofindtræk, højdejust. førersæde, varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.611 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED baglygter |
| 8 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørk loftbeklædning |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| App integration | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Type-2 ladekabel |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB C tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Varme i rat |
| Isofix | Varmepumpe |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Vognbaneassistent |