Citroën Grand C4 Picasso2,0 HDi 136 Exclusive E6G 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2010 |
| Kilometertal | 240.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 157 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 138 hk/270 nm |
| Acceleration | 13,7 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Citroën Grand C4 Picasso 2.0 HDi AUTOMATGEAR- 7 pers 2010 - NYSYNET - 7 PERSONERS - MASSER UDSTYR
.
- Årgang: 2010
- Km: 240.000 km
- 7 PERSONERS
- NYSYNET D. 31-3-2026
- PARTIKELFILTER, så der kan køres i miljøzoner.
- Løbende serviceret
- Klima anlæg med aircondition
- Træk - må trække 1700 Kg
- Meget udstyr
- Vægtafgift: 2480 Kr.
- 18,9 KM/L
- Billig i forsikring
- Pæn, velkørende og stor 7 personers bil
- Fremvisning KUN efter aftale - ALLE ugens dage.
- Kontakt venligst på:
Tlf. 4260 3211
Tlf. 2424 1230
BEMÆRK at fremvisningslokation er i Slagelse by tæt på motorvejen.
Der kan ligeledes købes nummerplade alle ugens dage(også i weekenden).
Vi hjælper gerne med nummerplader og lovlig montering af nummerplader.
Udstyr:
, kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 7 personers, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, tågelygter, træk, tagræling, 2 zone klima, fuldaut. klima, aircondition, automatgear, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, regnsensor, parkeringssensor (bag), airbag, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.595 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 725 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Regnsensor |
|---|---|
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |