Citroën Grand C4 Picasso2,0 BlueHDi 150 Intensive EAT6 7prs 5d
Kontantpris
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2016 |
| Kilometertal | 201.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/370 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Tidligere undervognsbehandlet
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, 7 personers, alufælge, 16" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, tagræling, træk, aftageligt træk, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri adgang, fartpilot, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, glastag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 372.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.710 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| Fartpilot |