Citroën Grand C4 Picasso1,6 THP 156 Seduction 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Kilometertal | 196.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Lån til bilen på 5 minutter med eller uden udbetaling,
Der medfølger CAR GARANTIE til d. 23-02-2027✔️ Inkl. Europadækning✔️ Frit værkstedsvalg✔️ Garantien følger bilen ved salg✔️
7 PERSONER - BENZIN,
Synet d. 9/4-2025 - 16.9 km/l - Ejerafgift årligt kr 2.580 ,
Løbende serviceret: 25/05-2016 v/km 16.574 - 09/06-2017 v/km 30.000 - 29/05-2018 v/km 60.038 - 23/05-2019 v/km 77.016 - 13/05-2020 v/km 94.217 - 29/04-2022 v/km 129.965 - 18/04-2023 v/km 145.000 - 22/03-2024 v/km 158,100 - 19/02-2025 v/km 175.023 - 12/01-2026 v/km 188.600,
Taktkæde skiftet d. 19/02-2025 v/km 175.450,
Kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, el-sidespejle, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, airbag, esp, automatisk lys, isofix,
Lån til bilen på 5 minutter med eller uden udbetaling - Vi åbner butikken efter aftale - Ring gerne på 50770130,
Der tages forbehold for evt. tastefejl,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 317.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.288 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 652 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Bakspejl m. nedbl. | LED Kørelys |
| Centrallås | Mørktonede ruder i bag |
| Digitalt cockpit | Multifunktionsrat |
| El-klapbare sidespejle | Musikstreaming via bluetooth |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Regnsensor |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fartpilot |