Citroën C5 Aircross1,6 PHEV Superior EAT8 5d
Kontantpris
209.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 39.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 61 km |
| Batterikapacitet | 13,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, el indst. førersæde, 19" alufælge, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, automatgear, 2 zone klima, varmepumpe, elektrisk kabinevarmer, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, fjernlysassistent, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 425.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | 1.900 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæder |
| Aftageligt træk | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | USB tilslutning |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |