Citroën ë-C450 Feel 5d
Kontantpris
119.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 35.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 348 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
står som næsten ny . batterikapacitet 50 kwh. elektrisk rækkevidde km 350, opladningstid 10-80% via dc-hurtigladning 26 min, fartpilot.head-up display,18" alu sommerhjul + vinterhjul,fuld led forlygter.apple carplay/android,bakkamera.pakeringscensor bag.2- zoner klimaanlæg.navi,muglighed for tilkøb af udvidet garanti,to års reklamationsret, evt, billig finansiering, ring for fremvisning,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 270.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.516 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 484 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|