Citroën C41,6 16V 5d
Kontantpris
15.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2005 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,1 km/l |
| CO2 udledning | 163 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/147 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Det er en fin ældre bil. Der er minimalt brugsspor og slid. Skaller lidt på taget, se billede. Aircondition i førersiden køler ikke. Håndtaget i passagersiden i venstre side, kan godt blive ude når man åbner døren, skal skubbes ind igen. Bilen er undervognsbehandlet og der er skiftet de nødvendige dele under vejs. Der er aftagelig trækkrog. Synet dec. 2025. Kun sms besvares.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 236.917 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.225 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Automatisk lys | Servo |