Citroën C41,2 PureTech 130 Shine LTD EAT8 5d
Kontantpris
174.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 206 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
Rigtig fin og velholdt Citroën C4 med automatgear.
Highlights:
- Aftageligt træk til 1200 kg med påløbsbremse
- Navigation
- Parkeringssensor bag
- Bak kamera
- Apple Carplay og Android auto
- LED forlygter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.711 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.289 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 511 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot |