Citroën ë-C4 X50 Shine 4d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 12.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 358 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bemærk! Vi har netop nu flere Citroener til salg. Ikke alle vores biler er annonceret på Bilbasen. Se vores fulde lagerliste på: pc-auto.dk
Citroën ë-C4 X – Komfortabel, Støjsvag og 100% Elektrisk Oplev den perfekte kombination af SUV-stil og sedan-komfort med Citroën ë-C4 X – en rummelig elbil med op til 358 km rækkevidde (WLTP) og ultra-støjsvag kørsel. Bilen er spækket med udstyr, bl.a.:
Opladning på 3 faser/11 kWh og CCS hurtigt opladning
🚀 Adaptiv fartpilot
👁️ Blindvinkelsassistent
🛣️ Vognbaneassistent
🔭 Head‑up display
🧭 Navigation
🎥 Bakkamera
🔦 Fuld LED forlygter
🖥️ Digitalt cockpit
❄️ Elektrisk kabinevarmer
☀️ Fuldautomatisk klima
Øvrigt udstyr
parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), apple carplay, android auto, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, el‑klapbare sidespejle m/varme, automatgear, varme i rat, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, udv. temp. måler, 4x el‑ruder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, type‑2 ladekabel, app integration, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, dab radio, musikstreaming via bluetooth, usb‑c tilslutning, regnsensor, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, automatisk lys, isofix, airbag, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening
Finansiering fra 2,99% ved 20% udbetaling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.584 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 456 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Blindvinkelassistent | Stemmebetjening |
| DAB radio | Trådløs mobilopladning |
| Delkunstlæderindtræk | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |