Citroën ë-C4 X50 Concorde Premiere Pack 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2024 |
| Kilometertal | 11.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 358 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
✔️ Fartpilot
✔️ Fuld LED lygter
✔️ Navigation
✔️ Bakkamera
✔️ Trådløst Apple CarPlay & Android Auto
✔️ 18" Alufælge
Denne bil kan finansieres for 1.800 kr om måneden.Tag gerne fat i os og få en finansieringsløsning skræddersyet til dine behov. Du kan fange os på telefon og mail fra 09.00-17.30 i hverdagene og hver søndag 11.00 – 16.00
Telefon 87333777
Mail: info_viby@cal.dk
🚘 Hos C.A. Larsen A/S tilbyder vi: 🚘
✅ Skræddersyet finansiering af din nye bil, enten med eller uden udbetaling.
✅ Vi tager alle biler i bytte – Vi laver konkrete vurderinger, og gør ikke i at gætte priser.
✅ Bilforsikringer og forsikringstjek tilbydes til alle vores brugte biler.
✅ Brugtbilsgaranti fra CarGarantie tilbydes på 24, 36 eller 48 måneder.
✅ Serviceaftaler på alle biler. Prisen baseres på bilen kørselsbehov og løbetid.
⏱️ Salgsafdelingens åbningstider ⏱️
Mandag - Fredag 09:00-17:30
Lørdag Lukket
Søndag 11:00-16:00
Ring gerne i forvejen på telefon 87333777 og book en fremvisning og prøvekørsel. Så undgår du at køre forgæves.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 245.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.584 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 456 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |