Citroën C4 Picasso1,6 BlueHDi 120 Seduction 5d
Kontantpris
60.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 12,6 sek. |
| Tophastighed | 189 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Tre separate sæder i bag. Der følger 4 vinterhjul og 4 sommerhjul med.
Ifm. køb underskrives en slutseddel på stedet, og bilen omregistreres med det samme. For at prøve bilen skal kørekort fremvises, og sælger kører med på prøveturen. Bilen sælges privat som prøvet og beset uden reklamationsret.
Bilen udleveres først, når betaling er modtaget.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 249.883 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.555 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 444 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-ruder |