Citroën C31,6 BlueHDi 75 Feel+ 5d
Kontantpris(Formidlingssalg)
34.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 280.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/233 nm |
| Acceleration | 14,1 sek. |
| Tophastighed | 174 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 600 kg |
| Farve | Lysgrøn |
Beskrivelse
KAN FINANSIERES MED OG UDEN UDBETALING.
Ansøg online direkte inde på vores hjemmeside på Alkbiler.dk
multifunktionsrat, højdejust. forsæder, alufælge, træk, tågelygter, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, navigation, sd kortlæser, apple carplay, håndfrit til mobil, aux tilslutning, 6 airbags, esp, antispin, isofix, dæktryksmåler
*formidlingssalg , køre fejlfrit og sund i motor.
🔒 Tryg og sikker handel – Handel med tillid og sikkerhed
💰 Lån med 0,- i udbetaling – Fleksibel finansiering uden startomkostninger
⏰ Åben alle hverdage 10:00-17:00
⏰ Weekend 11:00-16:00
📍 Vejlevej 69, 7000 Fredericia
📞 Kontakt os: +45 3131 9710
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 139.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fartpilot |
|---|---|
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| AUX tilslutning | SD kortlæser |
| Centrallås | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |