Citroën C31,6 BlueHDi 100 SkyLine 5d
Kontantpris
68.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,0 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | 2 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 600 kg |
| Farve | Orange |
Beskrivelse
Panoramaltag, al service overholdt, sommerdæk og vinterdæk, velkørende og økonomisk bil, der kører langt på literen. Ved prøvekørsel er sælger medpassager, salgspapirer og registrering udføres sammen. Ved betaling er det ved straksoverførsel. Bil overdrages når betaling er registreret.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.220 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Servo |
| El komfortsæder | Træk |