Citroën C31,6 BlueHDi 100 Selection 5d
Kontantpris
35.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 218.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 189 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
📞🚗 Ring inden besigtigelse – så du ikke kører forgæves.
📱 Tlf.: 40 23 28 02
Citroen C3 1.6 BlueHdi 100hk 5d
Årgang 2016
218.000Km
Bilen er nysynet den 30/3-2026
Bilen koster 120kr i vægtafgift halvårligt. Og kører 33.3km/l
Forvent almindelige brugsspor efter Km/ årgang.
Skriv gerne for flere informationer.
el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, træk, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, musikstreaming via bluetooth, alarm, parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 372 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-sidespejle |
|---|---|
| Airbags | ESP / ESC |
| Aircondition | Fartpilot |
| Alarm | Fjernb. centrallås |
| Antispin | Fuldaut. klima |
| Automatisk lys | Isofix |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |