Citroën C31,5 BlueHDi 100 VTR Sport 5d
Kontantpris
94.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2019 |
| Kilometertal | 43.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,4 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 600 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Bilen står i 3650 Ølstykke - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
HIGHLIGHTS
- Meget lavt kilometertal
- Alufælge med vinterdæk
- Alufælge med sommerdæk
- Fartpilot
- Glastag
- Fuldautomatisk klimaanlæg
- Apple CarPlay
- Musikstreaming via Bluetooth
- Håndfrit til mobil
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 141.013 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.211 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 409 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, stof |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Fuldaut. klima | Tågelygter |
| Håndfrit til mobil | Tonede ruder |
| Højdejust. forsæde | Udv. temp. måler |
| Isofix |