Citroën C31,5 BlueHDi 100 VTR Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 108.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 600 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
✔️KLIMA
✔️FARTPILOT
✔️APPLE CARPLAY/ANDROID AUTO
✔️GLASTAG
✔️17"ALUFÆLGE MED HELÅRSDÆK
✔️TANDREM LIGE SKIFTET
✔️P-SENSOR BAG
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 17" alufælge, helårshjul, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Historik: ikke ryger, service ok,
Ring for yderligere information samt fremvisning. ÅBENT ALLE UGENS DAGE (EFTER AFTALE!). Hvis du besøger os uden at lave en aftale så risikerer du at køre forgæves.
PRISEN ER ALT INKL. herunder: 24 måneders reklamationsret, nummerplader og professionel kosmetisk klargøring.
Her gør du et trygt bilkøb - JS Biler ApS er nemlig medlem af AUTOBRANCHEN DANMARK og 100% AUTOTJEK. Det forpligter! Detailsalg med 2 års reklamationsret
Vi tilbyder attraktiv bilforsikring
Denne bil kan finansieres med eller uden udbetaling! Forbehold for fejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 151.013 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.211 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 409 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Helårshjul |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |