Citroën C31,2 PureTech 82 Supreme 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,3 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
FINANSIERING TILBYDES BÅDE MED OG UDEN UDBETALING - KAN LEVERES MED GARANTIFORSIKRING OP TIL 36 MDR
Fuld autoriseret servicebog. Pava behandlet 3 gange
⭐️Highlights⭐️
- Fartpilot
- Apple Carplay / Android Auto
- Klima anlæg
- Sædevarme
- LED kørelys
- 4x elruder
- 1 ejers
- Nyserviceret
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, fuldaut. klima, aftageligt træk, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, alarm, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp, stemmebetjening, aux tilslutning, led kørelys, vinterhjul
FOR AT UNDGÅ VENTETID ELLER AT KØRE FORGÆVES BØR DU RINGE ELLER SKRIVE TIL OS INDEN BESIGTIGELSE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 123.012 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.097 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 413 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stemmebetjening |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |