Citroën C31,2 PureTech 82 Iconic 5d
Leasing ydelse(Inkl. moms)
3.000 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 177 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Måneds leje af personbiler tilbydes alt inkl.
✅Godkendte dæk
✅Service - vedligehold
✅Forsikring
✅Grøn ejerafgift
✅1.500km pr måned inkl.
Kort sagt, alt du skal gøre er at tanke og køre 👍
Pris eksempler
Peugeot 208 eller 2008 🚗 Benzin 🚗 manuel gear = 3.000kr pr. måned
Citroen C3 🚗 Benzin 🚗 manuel gear = 3.000kr pr. måned
Opel Astra 🚗 Diesel 🚗 manuel gear = 5.000kr pr. måned
VW Touran 🚗 Benzin 🚗 Automatgear 🚗 7prs. = 6.500kr pr. måned
Oprettelse = 1.500kr
Selvrisiko ved skade = 5.000kr
Opsigelse = Løbende måned + 1 måned, medmindre andet er aftalt ved oprettelse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 136.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 955 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|
Leasing
- Leasing typeOperationel, inkl. moms
- Månedlig ydelse3.000 kr.
- Førstegangsydelse1.500 kr.
- Totalpris i løbetiden4.500 kr.
- Restværdi(sælger hæfter) Ikke relevant
- Løbetid3 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringInkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (inkl. dæk)