Citroën C31,2 PureTech 82 Feel 5d
Kontantpris
65.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,4 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 14,7 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Super fin og økonomisk benzinbil, som vi har været meget glade for.
Den har kun kørt 98.000 og er fra 2019.
Apple carplay, fartpilot, varme i forsæder mm.
Sælges kun grundet ændret kørselsbehov, da vi skal have noget større.
Næste syn januar 2027.
Har lidt ridser rundt omkring, men uden betydning. Se billeder.
Svarer ikke på skambud.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.097 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 413 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-ruder |