Citroën C3 Picasso1,6 HDi 90 Seduction 5d
Kontantpris
29.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2012 |
| Kilometertal | 199.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/230 nm |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 174 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, isofix, automatisk lys, 4 airbags, esp, antispin Serviceeftersyn Udført Nummerplader 1400 Kr.
For Fremvisning & Prøvekørsel Kontakt
Jens Tlf.23804203
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 201.982 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.401 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 378 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| CD/radio | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |